Міністерством освіти і науки України затверджено нові Вимоги до оформлення дисертації (наказ від 12 січня 2017 р. № 40 ).
У МОН зазначають, що спрощено вимоги до оформлення списку використаних джерел у дисертації, унормувано питання використання мов при написанні роботи та додано до структури дисертації анотацію.
Незважаючи на нові вимоги, переробляти вже написані роботи не потрібно – нововведення не поширюються на дисертації, що подані до спеціалізованих вчених рад до набрання чинності наказом Міністерства освіти і науки України від 12 січня 2017 року № 40.
Анотація – це новий структурний елемент дисертації. Передбачається, що згодом вона повністю замінить існуючий сьогодні автореферат.
“Після введення привила, що текст дисертації має публікуватися в Інтернеті (а згодом і в Національному репозитарії академічних текстів), необхідність написання автореферату майже зникла. Однак, щоб ознайомитися з коротким змістом дисертації, певний «дайджест» роботи все ж необхідний. Його роль й відіграватиме анотація”, - зазначив директор департаменту атестації кадрів вищої кваліфікації та ліцензування Андрій Шевцов.
Зараз, в перехідний період, згідно постанові КМУ від 24 липня 2013 р. № 567 «Про затвердження Порядку присудження наукових ступенів» автореферати поки залишаються.
Остаточно автореферат зникне, коли будуть прийняті нові правила присудження наукових ступенів, які має розробити Національне агентство з забезпечення якості освіти вже для спецрад, які будуть автономно створені академічними закладами і проакредитовані НАЗЯВО.
За новими правилами підготовка дисертації має бути державною мовою та за бажанням здобувача - англійською або іншою мовою, пов’язаною з предметом дослідження. При цьому обов’язково потрібно буде подати переклад роботи до спеціалізованої вченої ради. Анотація подаватиметься державною та англійською мовами, а також третьою мовою, пов’язаною з предметом дослідження.
Простішими стають вимоги до оформлення списку використаних джерел у дисертації. Зокрема, на вибір можна використовувати Національний стандарт України «Інформація та документація. Бібліографічне посилання. Загальні положення та правила складання. ДСТУ 8302:2015» або один зі стилів, віднесених до рекомендованого переліку стилів оформлення списку наукових публікацій, що є загальновживаними у закордонній практиці оформлення наукових праць, – зазначено на сайті МОН України.
Наказ набуває чинності з 10 березня 2017 року. Повністю з текстом документу можна ознайомитись за посиланням.
У січня 2017 р. опубліковано Методичні рекомендації з оформлення міжнародних стилів цитування та посилання в наукових роботах, які містять набір рекомендацій з оформлення посилань в наукових роботах за десятьма міжнародними стилями:
Кандидатська, або докторська дисертації в сучасних умовах можуть готуватися за 29 галузями знань, серед яких 293 спеціальності.
Докладніше про перелік спеціальностей дисертацій у Постанові Кабміну «Про затвердження переліку галузей знань і спеціальностей, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти» від 29 квітня 2015 р. № 266: zakon.rada.gov.ua
Кандидатська, або докторська дисертації можуть тепер готуватися за наступними спеціальностями:
Кандидатська, або докторська дисертація потребує максимально авторського викладу результатів досліджень, що вимагає належного оформлення і відповідного контролю.
Кандидатська дисертація, рівно ж як і докторська, стали предметами розгляду у разових Вчених радах, які створюються з числа експертів саме з питань наукового змісту дисертації. 6 березня 2019 року Кабінет Міністрів України прийняв відповідну постанову, яка вводить цей експеримент до кінця 2020 року.
Найближчим часом в Україні почнеться експеримент з атестації докторів філософії, які навчалися за новими PhD-програмами, через разові вчені ради. Відповідну постанову, що визначає порядок такої атестації, прийнято під час засідання Кабінет Міністрів України 6 березня 2019 року.
Цей експеримент МОН планує проводити до 31 грудня 2020 року.
Національний репозитарій академічних текстів матиме адресу nrat.gov.ua та даватиме користувачам відкритий доступ до електронних версій наукових робіт та пов’язаних з ними даних. Це, зокрема, передбачено Регламентом роботи репозитарію, що був опублікований та офіційно став чинним 31 серпня 2018 року
Уряд визначив, як має відбуватися конкурс з відбору наукових та науково-технічних робіт, що виконуються за кошти держбюджету. Відповідний Порядок Кабінет Міністрів затвердив під час засідання сьогодні, 12 вересня 2018 року.
Стипендія Президента для молодих науковців Національної академії наук відтепер призначатиметься точно на 2 роки, а граничний вік отримання стипендії для докторів наук (та отримувачів, які навчаються у докторантурі) піднято з 35 до 40 років. Це передбачає постанова Уряду, що прийнята сьогодні, 25 квітня 2018 року.
Видавничою службою «УРАН», на замовлення Освіта.ua, здійснено наукометричний моніторинг суб’єктів науково-видавничої діяльності України за показниками бази даних SciVerse Scopus, на підставі якого складено рейтинг українських закладів вищої освіти.
Для доцента - що найменше одна публікація, для професора - шонайменше 4
Третій цикл вищої освіти у Франції (doctorat) було радикально оновлено у 2006 році: модифіковано заклади аспірантури як механізм, що гарантує підготовку високого рівня і визнання дипломів як в академічному, так і у професійному плані, відповідно до загальноєвропейських напрямків розвитку.
ШАНОВНІ КОЛЕГИ!
Київський національний університет будівництва і архітектури запрошує викладачів ВНЗ, науковців, аспірантів, докторантів, юристів, студентів, працівників органів державної влади та місцевого самоврядування до участі у
Першій науково-практичній конференції
"БУДІВЕЛЬНЕ ПРАВО: ПРОБЛЕМИ ТЕОРІЇ І ПРАКТИКИ"
3 листопада 2017 року
ОРГАНІЗАТОРИ КОНФЕРЕНЦІЇ:
Міністерство освіти і науки України
Київський національний університет будівництва і архітектури
СПІВОРГАНІЗАТОРИ: Представництво Польської академії наук в Києві, Комітет з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства Верховної Ради України, Київська міська рада, Київська міська державна адміністрація, Академія будівництва України
Одержання вчених звань є традиційним етапом професійної кар'єри українських науковців та університетських викладачів. Науковці, які захистили дисертацію, зіткнулися з цілою низкою проблем в отриманні учених звань доцента та професора.
Окрім затвердження нових Вимог до оформлення дисертацій, Міністерство освіти і науки України 06 лютого 2017 року внесено зміни до Порядку присвоєння вчених звань науковим і науково-педагогічним працівникам (Наказ МОН Українивід 06.02 2017 р. № 174.
Даний наказ набув чинності 03 березня 2017 р. ).
США користується популярністю у студентів, що бажають одержати післядипломну освіту. У США знаходиться безліч престижних навчальних закладів, що пропонують кращі освітні програми аспірантури, які дозволять побудувати успішні кар'єри як в академічному середовищі, так і в дослідних інститутах, державних організаціях, приватному секторі або цивільних агентствах.
Міністерство освіти і науки України пропонує нові умови для захисту дисертацій і присудження наукових ступенів.
Захист дисертації у Львівській національній музичній академії імені М. В. Лисенка
Захист дисертації у Хмельницькому національному університеті
Захист дисертації у Бердянському державному педагогічному університеті
Захист дисертації у Національному педагогічному університеті імені М. П. Драгоманова
Захист дисертації у Тернопільському національному економічному університеті МОН України
Зазист дисертації у Запорізькому національному університеті МОН України
Захист дисертації у Національному університеті біоресурсів і природокористування
Захист дисертації в Інституті телекомунікацій і глобального інформаційного простору НАН України
Захист дисертації в Інституті геології і геохімії горючих копалин НАН України
Захист дисертації в Інституті геофізики імені С. І. Субботіна НАН України
Захист дисертації у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка МОН України
Захист дисертації у Національному педагогічному університеті імені М. П. Драгоманова МОН України
Захист дисертації у Дніпропетровському державному інституті фізичної культури і спорту МОН України
Захист дисертації у Київському національному університеті культури і мистецтв Міністерства культури України
Захист дисертації у Дніпропетровському національному університеті імені Олеся Гончара МОН України
Захист дисертації у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка МОН України
Захист дисертації у Національному університеті цивільного захисту України ДСНС України
Захист дисертації у Львівській національній академії мистецтв МОН України
Захист дисертації у Національному педагогічному університеті імені М. П. Драгоманова МОН України
Захист дисертації у Глухівському національному педагогічному університеті імені Олександра Довженка МОН України
Захист дисертації в Інституті літератури імені Т. Г. Шевченка НАН України
Захист дисертації у Львівському національному університеті імені Івана Франка
Захист дисертації у Національному педагогічному університеті імені М. П. Драгоманова
Захист дисертації у Дніпропетровському національному університеті залізничного транспорту імені академіка Всеволода Лазаряна
Захист дисертації у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка
Захист дисертації в Українському державному хіміко-технологічному університеті
Захист дисертації у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича